Jdi na obsah Jdi na menu
 


Annie z Kyjovic - CHOVNÁ FENA

waris-pp-page-001--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_dsc3739_1.jpg

img_0603.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

plakat---upraveno-26.2.2018.jpg

Annie z Kyjovic, zvaná Waris, jak už název CHS napovídá, pochází z chovatelské stanice ,, Z KYJOVIC“, která má více jak 25. letou tradici. Narodila se 16.3.2015 ze spojení RITA Z KYJOVIC  a CVIK Z DEBCE.

Naše první společná akce byla na Hanácké Národní výstavě psů, která proběhla začátkem roku 2016 v Brně. Tam jsme dostali ocenění Výborná 3.

Další naše akce proběhla opět v Brně a to na mezinárodní výstavě, kde dostala známku výborná 1 a titul CAJC.web.jpg

 

V květnu 2016 jsme absolvovali  zkoušky vloh (ZV). I přesto, že měla Waris poraněnou packu, zvládla ZV s grácií sobě vlastní v první ceně a počtem bodů 225.

V září 2016 jsme se zúčastnili podzimních zkoušek (PZ), které jsme došli  v I.ceně s počtem 297b. a zároveň se Waris stala vítězem zkoušek! Těmito zkouškami se stala Waris lovecky upotřebitelnou a splnila jednu z podmínek chovnosti.

V září jsme také absolvovali klubové ověření loveckých vloh (OLV). Tyto zkoušky jsou další podmínkou k udělení chovnosti a jelikož byla Waris moc šikovná, prošla tyhle zkoušky se samýma čtyřkama a moc se pánům rozhodčím libila.

Na jaře  2017 jsme se zúčastnili PZ pořádaných klubem chovatelů českých fousků (KCHČF), které proběhly v Hlučíně, OMS Opava. Tyhle zkoušky byly velmi náročné, protože se vystřídala všechna roční období. V jednu chvíli bylo teplo, o chvilku později pršelo. Nechyběl ani pořádný vítr a déšť se sněhem. Tyto zkoušky jsme nakonec došli v I.ceně na celkovém 2 místě s 292 body. Také nám byl udělen titul CACT.

V květnu 2017 jsme se zúčastnili Moravského derby, které se konalo ve Velkých Pavlovicích. Ty to zkoušky jsem neměl v plánu vůbec přihlašovat, ale po krátkém přemlouvání jsem tyhle zkoušky přihlásil a opět se dařilo. Waris došla zkoušky v  I.ceně a opět jí byl udělen titul CACT.

V květnu 2017 jsme šli opět klubové PZ v Dolním Němčí, OMS Uherské Hradiště. Tyto zkoušky jsme došli na celkovém 6. místě v I.ceně s počtem 294b.

V červnu jsme se zúčastnili klubové výstavy v Náměšti na Hané, kde Waris obdržela známku výborná 2 a titul Res. CAC, čímž splnila další podmínku chovu. Téhož dne se pak zúčastnila i výběru do chovu, kde byla Waris vybrána a obdržela do průkazu původu razítko "Kandidát chovu" a tím také plní poslední podmínku k udělení chovnosti a stává se z ní CHOVNÁ FENA !

V červenci 2017 jsme se zúčastnili speciálních zkoušek z vodních prací (SVP), které proběhly v Těšanech. Tyto zkoušky jsme došli v I.ceně s plným počtem bodů - 100b.

V červenci 2017 jsme se dne 29.7 – 30.7.2017 zúčastnili Memoriálu Jitky Hromadové – OMS Opava - sestávající z ZV, SVP a LZ (lesních zkoušek). Tento Memoriál byl pro mě, jako vůdce, velmi náročný a zároveň velmi, ale opravdu velmi poučný. Waris si tyhle zkoušky užila naplno a dala do toho maximum.  Na tomto našem premiérovém Memoriálu jsme skončili  v I.ceně na celkovém 4. místě. Dále jsme obdrželi 1. místo za hrubosrsté ohaře a ocenění za nejlepší práci v lese.

Přes zimu se budeme věnovat mateřským povinnostem a příští rok bychom se rádi zúčastnili dalších klubových zkoušek a snad bychom se také pokusili nabodovat na Nominační soutěž na MRK :)